SERVİS

SERVİS - SERVİS BÖLÜMÜ

Yarım asırlık transformatör üretimi tecrübesi ve kaynaklarıyla BEST A.Ş. müşterilerine; gücü ve gerilimi ne olursa olsun transformatörün kurulumu, saha testleri, devreye alınması ve sonraki yıllarda bakım hizmetinin verilmesinden, arızalı transformatörlerin tamiri ve modernizasyonuna kadar transformatörünüzle ilgili tüm hizmetleri en mükemmel şekilde vermektedir.

Müşteri Hizmetleri Bölümümüz, son teknoloji test cihazları ve montaj ekipmanları ile donatılmış, yılların birikimiyle oluşmuş, mühendislik tecrübesi üst düzey kadrosuyla sizlerin enerji sektöründeki tüm sıkıntılarınıza çözüm üretmek için kurulmuştur.

Yedek Parça

BEST A. Ş., proje odaklı üretim planı gereğince önceden tedarik edilmesi gereken malzemelerin izlenmesi ve tedariki için stok yönetim sistemi ve malzeme depolama altyapılarına sahiptir. Proje sürecinde veya sonrasında kullanılan parça yada aksesuarlara ait stok kodları takip edilerek ileride olası karşılaşılacak değişim, yedek malzeme talepleri, en hızlı şekilde yanıtlanmaktadır.

Onarım

Sahadaki onarım çalışmalarında teknolojinin en son malzeme ve ekipmanları ile çalışmalar yapılmakta ve en kısa sürede transformatörleri işler duruma getirmektedir.

Transformatör tamiri hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir;
      

> Bobin yenileme
> Çekirdek yenileme
Mekanik aksesuarların tamiri veya yenilenmesi
Genleşme deposu yenileme
Kerozin buharı püskürtmeli vakumlu fırınlarımızda kurutma
İzolasyon yenileme

Müşteri Hizmetleri Servisimizle tarafımıza ulaşan tüm olumsuzluklar BEST A.Ş. tarafından değerlendirilip müşteri şikâyetinin oluşumunda en etkin ve hızlı biçimde müdahale etmek amacıyla kalifiye ve profesyonel tamir- bakım ve servis ekibiyle günün 24 saati göreve hazırdır.

Bakım ve Saha Hizmeti

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda sahadaki mevcut transformatörlerin işletme ve bakım talimatlarına uygun şekilde, gerekli tüm bakım ve saha işlemlerini periyodik olarak gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca her tip transformatör için ,işletme ve bakım talimatları bedelsiz olarak üretim sonrası müşterilere sunulmaktadır.

Bakımda sahada verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir;
> Montaj ve Devreye Alma

Transformatörler ölçülerine ve nakliye koşullarına bağlı olarak komple veya kısmı montajlı olarak sevk edilirler.

Özellikle büyük güç transformatörleri izolatörleri, genleşme depoları, radyatör ve diğer küçük aksesuarları demonte edilerek sevk edilmektedir. Birçok transformatör yağsız ve içi azot gazı dolu olarak sevk edilir. Transformatör yağları özel işleme tabi tutulmuş varillerde veya tankerlerde taşınmaktadır.

Büyük güç transformatörlerinin ağırlıkları ve ölçüleri montaj ve nakliye açısından çok özenli bir planlama gerektirir. BEST A.Ş. her türlü transformatörün dünyanın çeşitli noktalarına nakliyesinde ve montajında üstün tecrübe sahibidir. Kalifiye mühendisleri ve yüksek kaliteli ekipmanları ile montaj ve devreye alma işlerinde hız ve verimliliğin garantisidir.

Yeni kurulan transformatör için sahada verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir;

İzolasyon direnci testi (Megger)
Çevirme Oranı Testi
Sargı Direnci Testi
Dobble AC izolasyon testi
SFRA
Basınç altında sızdırmazlık testi
Transformatör yağının vakum altında tasfiye edilerek basılması
Yağın Dielektrik Dayanım Testi
Yağın Power Faktörü
Yağdaki su miktarı ölçümü
Yağın gaz analizi
Koruma elemanlarının fonksiyonel testleri
Transformatörün genel kontrolü
Yağ kaçaklarının giderilmesi ve kalıcı çözümler getirilmesi
Alçak gerilim ve yüksek gerilim izolatörlerinin bakımı ve bağlantı noktalarının iyileştirilmesi, gerektiğinde izolatörlerin yenileri ile değiştirilmesi
Koruma elemanlarının fonksiyonel testleri ve arızalı olan elemanların modernize edilmiş koruma elemanları ile değiştirilmesi
Transformatörün elektriksel testleri
Transformatör yağından numune alınması ve yağın analizi
Transformatör yağının modernize edilmiş sistemlerle sahada tasfiyesi
Transformatör yağının değiştirilmesi
Gerekli contaların değiştirilmesi
Mevcut kumanda panosunun modernizasyonu veya değiştirilmesi
Soğutma sisteminin yenilenmesi ve kapasitesinin arttırılması
Otomatik voltaj regülatörü panosu temini ve mevcut sisteme adaptasyonu
Paralel çalıştırma panosu temini ve trafoların paralel çalıştırılması
Yükte kademe değiştirici bakımı.
Online izleme modüllerinin trafoya adaptasyonu

Verimlilik Arttırma

BEST A.Ş. tüm teknolojik yenileme, modernleştirme ve sahada yapılan tüm ekipman kontrollerinden dolayı, performans artışı ve mevcut değerlerin yükselmesini sağlar.

BEST A.Ş. tüm teknolojik gelişmeler ve sahada yapılan ekipman kontrolleriyle transformatörlerde performans artışı sağlar. 

BEST A.Ş. güç ve dağıtım transformatörleri montaj, devreye alma ve bakım konularında tecrübeli ve yetkin iş gücüne sahiptir.

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri

BEST A.Ş., dünya genelindeki transformatör uzmanlığındaki tecrübesi ile karmaşık problemleri çözmek için hizmetinizdedir. Başarılı bir geleceğin temelleri en uygun malzeme seçimi, analizi, ekspertizi hareket planının uygulanması ve eğitim ile oluşturulabilir.

Eğitim

BEST A.Ş. işletme personeliniz için kapsamlı ve geliştirici eğitim programları sunmaktadır. Branş eğitimleri başta olmak üzere bu eğitimler fabrika eğitimleri ve iş üzerinde eğitimlerdir. BEST A.Ş., bu eğitimlerle birlikte müşteri memnuniyetini yükselterek, kaliteyi üst düzeye çıkarmayı amaçlamakta ve hayata geçirmektedir.

Bununla birlikte müşteri talepleri üzerine uzman ve profesyonel eğiticiler nezaretinde, modern eğitim salonlarında, çağın gerektirdiği en son teknolojik cihazlar ve destekleyici eğitim materyalleriyle teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Genel Transformatör Teknik Eğitimi
> Uygulamalı Montaj Eğitimi
Devreye Alma Eğitimi
Saha Testleri Eğitimi
Transformatör Temel Bakım Eğitimi