Balıkesir "Askıda Kariyer" Projesi için Bir Arada

Balıkesir "Askıda Kariyer" Projesi için Bir Arada

Balıkesir "Askıda Kariyer" Projesi için Bir Arada

19.03.2021

Gençlerin iş hayatını tanımaları ve işverenlerin de nitelikli gençlerle yakından ilgilenmeleri üzerine kurulu proje Balıkesir'in eğitim kurumlarındaki parlak öğrencilerin mentörlük yoluyla iş ve meslek bilgilerinin artırılmasını ve bu yolla şehrin insan kaynağı potansiyelini güçlendirmeyi hedefliyor. Projeye Balıkesir'de tüm resmi kurumlar, meslek odaları ve eğitim kurumları destek veriyor.

İzmir'de sadece TEV bursiyerlerine mentörlük yapılması üzerine kurulan proje , Balıkesir'de farklı olarak Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünün ve Milli Eğitim'in de katılımıyla tüm yetenekli gençlere hitap edecek.

Balıkesir, Türkiye için rol model olacak. Gerçek anlamda bir “sanayi eğitim işbirliği” olan projenin başarılı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

''Askıda Kariyer' projesi Türkiye'de İzmir'den sonra Balıkesir'de uygulanacak''

Vali Hasan Şıldak, “Bu projenin hem üniversite öğrenimini sürdüren hem de meslek liselerimizde eğitim alan gençlerimize kariyer seçiminde öncülük edeceğini, onları cesaretlendireceğini ve eğitim hayatlarına olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum.Bu projeye destek veren tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

YIRCALI DESTEĞİ

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, “Bu projenin çok önemli olduğunu düşünüyor ve destekliyorum. Zira Balıkesir'in hem eğitim hayatında hem ekonomik hayatında önemli bir yeri olacağına inanıyorum. Bunu bir Balıkesirli olarak ve Türk Eğitim Vakfı'nın Başkanı olarak ifade etmek istiyorum” mesajını verdi.

Projeye; Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi, Balıkesir Ticaret Borsası, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD), Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi, Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Balıkesir Barosu, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir Şubesi, BALİP, Kent Konseyi, Balıkesir Bizim Çocuklar Derneği destek veriyor.

Yenihabergazetesi.net