Yönetim Kurulu

A. Rona Yırcalı

A. Rona Yırcalı

Yönetim Kurulu Başkanı

Rona Yırcalı, lise öğrenimini Robert Kolej'inde tamamladıktan sonra ekonomi ve iş idaresi konularında yüksek öğrenimini University of Miami Amerika’da yapmıştır.

Yırcalı Grup Kuruluşlarının yanında Yapı ve Kredi Bankası, Türk Henkel A.Ş. gibi kuruluşların Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Ayrıca Coca-Cola, Ülker, BAGFAŞ (Bandırma Gübre Fabrikaları) gibi birçok şirketin de Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur.

Ayrıca, Yırcalı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Dünya Odalar Federasyonu Başkanlığı ile Milletlerarası Ticaret Odası (ICC), Türkiye İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

Sosyal sorumluluk alanında ise Türk Eğitim Vakfı (TEV) Başkanlığı ile Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA) gibi vakıflarda Mütevelli Heyet Üyeliğini yürütmektedir.

Yırcalı evli ve iki çocuk babasıdır.

A. Sırrı Yırcalı

A. Sırrı Yırcalı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sırrı Yırcalı, Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Amerika’da Bryant Universitesi’nde İşletme bölümünde tamamladı.

BEST Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra Yırcalı Holding grup şirketlerinde de farklı görevleri yürütüyor. Aynı zamanda, BAĞFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Sırrı Yırcalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sinan Yırcalı

Sinan Yırcalı

Yönetim Kurulu Üyesi

Sinan Yırcalı, Koç Lisesi’ni bitirdikten sonra Amerika’da Georgetown Universitesi’nden finans ve uluslararası işletme üzerine çift anadal ile mezun oldu. MBA Lisansüstü derecesini 2009 yılında London Business School’dan aldı.

Kariyerine 2003 yılında Washington, DC’de Delphos International’da başlayan Sinan Yırcalı, 2009 yılından itibaren BEST Yönetim Kurulu Üyeliği ve Finans Direktörlüğü görevini sürdürüyor. Yırcalı Holding ve diğer grup şirketlerinde de yönetim kurulu üyeliği bulunmakta. Young Presidents Organization (YPO) Istanbul Chapter’ın da üyesi olan Yırcalı, halen Balıkesir Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Sinan Yırcalı, evli ve bir çocuk babasıdır.


Ömer Şerif Egeli

Ömer Şerif Egeli

Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer Egeli, üniversite öğrenimini Tulane Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılından itibaren BEST Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyor.

Tunç Tezel

Tunç Tezel

Yönetim Kurulu Üyesi | Genel Müdür

Tunç Tezel, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü mezunudur.

Kariyerine 1993 yılında AEG firmasında başladı. Alstom/Areva T&D’nin Paris Genel Müdürlüğü’nde 2002-2005 yıllarında çalıştıktan sonra şirketin Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Satış Direktörlüğü ve Kafkaslar Ülke Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Şirketin Alstom Grid sürecinde ise Güney Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcılığı, akabinde General Electric Güç Transformatörleri Ürün Grubu Global Başkan Yardımcılığı ve son olarak da General Electric Yenilenebilir Enerji Grubu Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığı ve Ticari Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Aralık 2019’dan beri BEST’in Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Tunç Tezel, evli ve iki çocuk babasıdır.