Üyelikler

Cigre Nedir?

Uluslararası düzeyde üreticilerin, kullanıcıların, akademisyenlerin ve uzmanların kısacası Dünya üzerindeki enerji sistemleriyle ilgili tüm paydaşların bilgi ve tecrübelerinin paylaşmalarını sağlayan, standartlar geliştiren en üst seviyedeki teknik tartışma platformudur. 1921 yılında kurulmuştur. Merkezi Paris’tedir.

Misyonu:
Dünya genelinde konusunda uzman kişileri bir araya getirerek; Bilgi paylaşımını sağlamak, Mevcut ve gelecekteki güç sistemlerinin geliştirilmesine yönelik işbirliğini arttırmaktır.

Websitesine ulaşmak için tıklayın.
Kuruluşundan bu yana komitede yer aldığımız, CIGRE Türkiye'nin başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleşen 4. SEERC konferansını görmek için tıklayın.
 

EMSAD Nedir?

Elektromekanik Sanayiciler Derneği; kısaca EMSAD, 1992 yılında elektromekanik sektörünün önde gelen ulusal ve uluslararası kuruluşları tarafından Ankara’da kurulmuş bir sivil toplum meslek örgütüdür. Faaliyetlerini Dernekler Kanununa göre yürütmektedir.

Misyonu:
T.C. Anayasası'nın öngördüğü ekonomi esaslarına ve Atatürk ilkelerine uygun olarak, Türkiye'de elektromekanik sanayiinin gelişmesi, büyümesi ve çağdaş seviyede tutulmasına yardımcı olmaktır.

EMSAD'ın websitesine ulaşmak için tıklayın.
BEST'in EMSAD üyeliği sayfasına ulaşmak için tıklayın.