BEST AR-GE Merkezi

2010 AR-GE Merkezi Kuruluşu
Sektörün İlk AR-GE Merkezi
20+ Marka,
Patent ve Tescil
100+ AR-GE Merkezi
Personeli
35 PROJE/YIL 50.000.000 TL / Yıl
AR-GE Harcaması
BEST AR-GE Merkezi

BEST AR-GE Merkezi, Türkiye enerji sektöründe kurulan ve 2010 yılı itibariyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan ilk AR-GE Merkezi’dir. AR-GE Merkezimiz; 2014 yılında “Enerji Sektöründeki Lider AR-GE Merkezi” ödülüne, ARGE Merkezi Müdürümüz ise 2018 yılında TTGV tarafından verilen ‘’Refik Üreyen - Türkiye’nin En İnovatif Özel Sektör Çalışanı’’ ödülüne layık görüldü. Sektörel ARGE Merkezi harcamalarının takip edildiği Turkishtime ARGE 250 araştırmasına göre ARGE Merkezimiz; Türkiye genelinde ilk 30’da yer almış, transformatör sektöründe de her yıl liderliğini sürdürmüştür.

Avrupa Birliği ortalaması 2%’nin ve Türkiye ortalaması %1’in üzerinde kalarak, her sene ciromuzun yaklaşık %3’ünü AR-GE yatırımlarına ayırıyor, projelerimizi her geçen gün daha da arttırmayı hedefliyoruz. 100 kişiden fazla ekibimiz ile şu ana kadar yılda ortalama 35 ARGE Merkezi projesi ile Türkiye genelinde en fazla ARGE harcaması yapan ilk 50 firma arasındaki yerimizi aldık.

Ar-ge kapsamında yürüttüğümüz inovasyon sistemi ile firmamızın geleceği yakalamasında öncü oluyoruz. Türkiye ve yurtdışında alanımızda aktif olmaya, sürekli daha iyiyi hedeflemeye özen gösteriyoruz. Besttez gibi üniversite-sanayi iş birliğini temel alan Türkiye’nin öncü araştırma projelerinin yaratıcısı ARGE Merkezi konumundayız. Ulusal ve uluslararası üniversiteler ve kuruluşlarla TÜBİTAK onaylı ortak çalışmalar yürüterek güncel trafo teknolojileri ve çözümleri geliştiriyor, yaptığımız ulusal ve uluslararası akademik yayınlar ile sektöre ve akademiye bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Patent ve Fikri Haklar departmanımızda Türkiye, Dünya ve Avrupa Patent onaylı patentlerimize ek olarak yaptığımız 19 patent başvurumuzun devamlılığını sağlıyor ve bu alanda çalışmaları devam ettiriyoruz. Cigre Türkiye ve Uluslararası Cigre’de temsilcilerimizi bulunduruyor, A2 Türkiye Başkanlığını ve A2 Türkiye Uluslararası Temsilciliğini ARGE Merkezi müdürümüz ile yürütüyoruz.